In ziua de 08.12.2018, la Sala Polivalenta “Chauncey Hardy” din Giurgiu, a avut loc OPEN-UL AQUILA 2018 (Competitie Ranking list ), competitie din calendarul sportiv national al Federatiei Romane de Arte-Martiale, unde au participat aproximativ 400 de sportivi de la 17 cluburi (16 cluburi din tara si un club din Bulgaria). Competitia s-a desfasurat pe durata a 11 ore fara pauza pe 3 suprafete de lupta, la probele Fighting Ne-Waza si Duo Clasic.

La acest eveniment sportiv important sportivii de la C.S. Aquila Giurgiu antrenati de dl. Prof. Ion Chelu au obtinut urmatoarele rezultate:

I) MEDALII DE AUR = 14
1. TATAOANA DAVID             -Fighting,   -77kg, Tineret

2.RADU  ANDREI                   -Fighting,   -81kg,Juniori I

3.PEICULEASA CLAUDIU       -Fighting,   -66kg, Juniori I

4.VACARU PAUL                   -Ne-waza    -66kg , Juniori I

5.RISTEA TEODORA              -Fighting    -57kg, Juniori II

6.RISTEA TEODORA              -Ne-waza   -57kg, Juniori II

7.CRETU MARIUS                 -Fighting    -41kg ,Juniori II

8.CRETU MARIUS                 -Ne-waza   -41kg ,Juniori II

9.LUNGU MARIO                   -Fighting    -30kg, Juniori III

10.DAVID  PETRU                  -Fighting    -24kg, Juniori III

11.DUMITRACHIOAIA  OCTAVIAN -Ne-waza -24kg, Juniori III

12.GOCIU  DANIEL                -Fighting,  -21kg, Juniori III

13.GOCIU  DANIEL                -Ne-waza,  -21kg, Juniori III

14.MIHAI  CRINA                   -Fighting,  -25kg, Juniori III

II) MEDALII DE ARGINT = 17

1.ANCULESCU  STEFAN        -Fighting, -85kg, Seniori

2.ANCULESCU  STEFAN         -Fighting, -77kg, Seniori

3.TUINEA RAZVAN                 -Fighting, -81kg,Juniori I

4.TUINEA RAZVAN                 -Ne-waza, -81kg,Juniori I

5.TATAOANA DAVID              -Fighting, -73kg, Juniori I

6.PEICULEASA CLAUDIU        -Fighting, -69kg, Tineret

7.PEICULEASA CLAUDIU        -Ne-waza, -66kg, Juniori I

8.BABOI TEODOR                  -Fighting, -66kg, Juniori I

9.DIDE ANDREI                      -Fighting     -60kg ,Juniori I

10.FLOREA TEODOR               -Fighting   -66kg, Juniori I

11.CRETU MARIUS                  -Fighting     -46kg ,Juniori I

12.BURADEL ANDREI               -Fighting     -66kg, Juniori II

13.BURADEL ANDREI               -Ne-waza    -66kg, Juniori II

14.CAPSA ADELIN                    -Fighting     -24kg, Juniori II

15.TATU  TUDOR                      -Fighting     -30kg, Juniori III

16.DUMITRACHIOAIA OCTAVIAN -Fighting  -24kg, Juniori III

17.DAVID  PETRU                      -Ne-waza    -24kg, Juniori III

III) MEDALII DE BRONZ = 13

1.VACARU PAUL               -Fighting,-66kg, Juniori I

2.DIDE ANDREI                -Ne-waza ,-60kg ,Juniori I

3.BADALAU  MIHAI          -Fighting , -66kg, Juniori II

4.VOINEA MARIO            -Fighting , -60kg, Juniori II

5.VISAN ALEXANDRA      -Fighting , -48kg, Juniori II

6.DIDILA ALEXANDRU     -Fighting , -42kg, Juniori II

7.GOCIU CRISTIAN         -Fighting , -38kg, Juniori II

8.VISAN ANDREI             -Fighting , -40kg, Juniori II

9.CIOROEANU LUCA       -Fighting , -38kg, Juniori II

10.SPOIALA  IANIS         -Ne-waza, -34kg, Juniori II

11.DIDILA LAURENTIU    -Fighting, -38kg, Juniori III

12.PENCEA RADU           -Fighting, -30kg, Juniori III

13.MIHAI STEFAN          -Fighting , -27kg, Juniori III