Cupa de Iarnă, la fotbal în sală, o competiţie rezervată jucătorilor legitimaţi din judeţul nostru, și organizată de Asociația Județeană de Fotbal Giurgiu,  continuă sâmbătă, 2 februarie cu ultima etapă, iar duminică, 3 februarie, cu meciurile din sferturi, care sunt eliminatorii. Ultima etapă va fi una interesantă care va clarifica ce echipe vor merge în sferturi, și locurile  ocupate în clasamentul final din cele două grupe.
       
PROGRAMUL ETAPEI A 7-A ULTIMA ETAPĂ
GRUPA  A
10.00 VOINŢA SLOBOZIA – ENERGIA REMUŞ
12.00 PRO GOSTINU – SINGURENI
14.00 VIITORUL PUTINEIU – IEPURESTI                        
          SPICUL    IZVORU     –   STĂ
GRUPA  B
11.00  VOINŢA DAIA – VIITORUL VEDEA
13.00  OLIMPIA MALU – MIHAI BRAVU
15.00  VLAD ŢEPEŞ – RAPID CLEJANI

           DUNĂREA  GIURGIU   –  STĂ

SFERTURI 1 LOC 1 (GRUPA A) – LOC 4 (GRUPA B)
DUMINICĂ  2 LOC 1 (GRUPA B) – LOC 4 (GRUPA A)
03.02.2019 3 LOC 2 (GRUPA A) – LOC 3 (GRUPA B)
                   4LOC 2 (GRUPA B) – LOC 3 (GRUPA A)
CLASAMENTUL ÎNAINTEA ETAPEI A VII-A
GRUPA A
 1. AFC SINGURENI                      5          4          1          0          27-12   13 P
2. SPICUL IZVORU                        6          3          2          1          31-22   11 P
3. ENERGIA REMUŞ                      5          3          1          1          28-14   10 P
4. VOINŢA SLOBOZIA                    5          2          1          2          19-21     7 P
5. AS IEPUREŞTI                           5          2          1          2          11-16     7 P
6. PRO GOSTINU 2018                  5          1          0          4          13-19     3 P
7. VIITORUL PUTINEIU                  5          0          0          5           13-38     0P 
GRUPA B
 1. MIHAI BRAVU                             5          4          1          0           28-5     13 P
2. DUNĂREA GIURGIU                    6          4          1          1           34-10   13 P
3. VIITORUL VEDEA                         5          3          1          1          21-22   10 P
4. RAPID CLEJANI                            5          2          1          2          22-30     7 P
5. VOINŢA DAIA                                 5          2          0          3         24-19     6 P
6. OLIMPIA MALU                              5          1          0          4         10-35     3 P
7. AGRO VL. ŢEPEŞ                          5          0          0          5         18-36     0 P