Pasiunea pentru fotbal a adus din nou împreună fotbaliști legitimați în campionatul județului Giurgiu, la ediția cu numărul 2 a Cupei de Iarnă. Echipele  dornice să-și demonstreze talentul și spiritul de echipă, luptând pentru câștigarea Cupei, în cea mai mare competiție de fotbal la nivelul județului nostru..
Startul celei mai așteptate competiții de fotbal în sală, Cupa de Iarnă ediția a II-a  – 2019, organizată de AJF Giurgiu, a fost dat sâmbătă, 12 ianuarie de la ora 10,00, în Sala Sporturilor din municipiu.
Dacă ar fi să caracterizăm primele două etape de la sfârşitul săptămânii trecute  printr-un singur element comun, acesta ar fi numărul mare de goluri înscrise. În prima etapă câstigătoarea Cupei de Iarnă de anul trecut, AFC Singureni a bătut echipa Viitorul Putineiu cu 6 – 1, AS Mhai Bravu pe Vlad Țepeș cu 9 – 2 iar Dunărea Giurgiu a trecut de Voința Daia ,scor 5-2. În etapa a doua scorul etapei a fost obținut de  liderul Seriei Sud, AS Mihai Bravu care a umilit cu 13-0,pe Rapid Clejani.
Pasiunea și eforturile finaliștilor vor fi răsplătite, ca și în  anul trcut, cu premii pe măsură.
REZULTATELE ETAPEI I
AFC SINGURENI – VIITORUL PUTINEIU  (GRUPA   A)    6-1
 AS MIHAI BRAVU – AGRO VLAD ȚEPEȘ  (GRUPA   B)    9-2
 ENERGIA REMUȘ – PRO GOSTINU         (GRUPA   A)    4-2
 VIITORUL VEDEA – OLIMPIA MALU          (GRUPA   B)    2-1
 SPICUL IZVORU – VOINȚA SLOBOZIA       (GRUPA   A)  4-4
 DUNĂREA GIURGIU – VOINȚA DAIA          (GRUPA  B)   5-2
AS IEPUREȘTI    ȘI   RAPID CLEJANI   –   STA
REZULTATELE ETAPEI  A II-A
OLIMPIA MALU   –   DUNĂREA GIURGIU   (GRUPA  B)    0-11
PRO GOSTINU   –   SPICUL IZVORU         (GRUPA  A)    2-5
AGRO VL.ȚEPEȘ  – VIITORUL VEDEA       (GRUPA  B)   5-10
VIITORUL PUTINEIU –  Energia REMUȘ     (GRUPA  A)   2-11
RAPID CLEJANI     AS MIHAI BRAVU        (GRUPA  B)    0-13
AS IEPUREȘTI   AFC SINGURENI              (GRUPA  A)    2-2
VOINȚA  SLOBOZIA    ȘI        VOINȚA  DAIA          STAU
CLASAMENT GRUPA  A
1 Energia Remuș          2     2     0     0  15-4    6p
2 AFC Singureni           2      1     1     0   8-3      4p
3 Spicul  Izvoru             2      1    1     0   9-6      4p
4 Voința  Slobozia         1      0    1     0   4-4      1p
5 AS Iepurești               1      0     1    0   2-2      1p
6 Pro Gostinu                2      0    0     2   9-4      0p
7 Viitorul Putineiu          2      0    0     2   3-17    0p
CLASAMENT GRUPA  B
1 AS Mihai Bravu      2    2   0   0   22-2    6p
2 Dunărea Giurgiu    2    2   0   0   16-2    6p
3 Viitorul    Vedea     2    2   0   0   12-6    6p
4 Voința     Daia        1    0   0   1   2-5      0p
5 Agro V Țepeș        2    0    0    2  7-19    0p
6 Olimpia Malu         2    0    0    2  1-13    0p

7 Rapid Clejani         1    0    0    1  0-13    0p

ETAPA A III-A  SÂMBĂTĂ, 19 IANUARIE
ORA 10,00  ENERGIA REMUȘ   –   AS IEPUREȘTI            (GRUPA  A)
ORA 11,00  VIITORUL VEDEA    –   RAPID CLEJANI          (GRUPA  B)
ORA 12,00  SPICUL IZVORU      –   VIITORUL PUTINEIU   (GRUPA  A)
ORA 13,00  DUNĂREA GIURGIU –  AGRO VLAD ȚEPEȘ   (GRUPA  B)
ORA 14,00  VOINȚA SLOBOZIA   –  PRO  GOSTINU           (GRUPA   A)
ORA 15,00   VOINȚA DAIA            –  OLIMPIA MALU            (GRUPA  B)
AFC  SINGURENI         ȘI            SA MIHAI BRAVU             STAU
ETAPA A IV-A, DUMINICĂ, 20 IANUARIE
ORA  10,00  AGRO VLAD ȚEPEȘ – VOINȚA  DAIA               (GRUPA  B)
ORA  11,00  AVÎNTUL PUTINEIU  –  VOINȚA SLOBOZIA      (GRUPA  A)
ORA  12,00  RAPID   CLEJANI      –  DUNĂREA GIURGIU    (GRUPA  B)
ORA  13,00  AS IEPUREȘTI          –  SPICUL IZVORU           (GRUPA  A)
ORA  14,00  AS MIHAI BRAVU      –  VIITORUL VEDEA         (GRUPA  B)
ORA  15,00  AFC SINGURENI      –   ENERGIA REMUȘ         (GRUPA  A)
PRO  GOSTINU            ȘI                 OLIMPIA   MALU                  STAU
(FOTO DAN  ROTARU)