CSU Craiova, victorie dificilă în fața Astrei Giurgiu, scor 1-0

0
218
Universitatea Craiova a învins-o pe Astra Giurgiu cu scorul de 1-0 (1-0), într-un meci desfăşurat duminică seara, pe Stadionul ”Ion Oblemenco” din Craiova, în prima etapă din faza play-off a Ligii I de fotbal. Victoria oltenilor a venit după o prestație slabă a giurgiuvenilor. Unicul gol al partidei a fost marcat de Elvir Koljic, în minutul 17. La jumătatea reprizei secunde, Istvan Kovacs a comis o mare eroare. N-a văzut un henţ clar comis de Bancu, care se afla în propria suprafaţă de pedeapsă. În minutul 79, Risto Radunovic (Astra) a fost eliminat pentru un fault la Bărbuţ, în momentul în care se afla în poziție de ultimul apărător.
Au evoluat echipele:
Universitatea Craiova: Pigliacelli – Martic (Dimitrov ‘45+2), Kelic, Ferreira, Bancu – Mateiu, Cicâldău – Bărbuţ, Mihăilă  (Bic ’82), Drăghici – Koljic (Fortes ’70). 
Antrenor: Devis Mangia
Astra Giurgiu: Lazar – Butean, Cestor, Bejan, Radunovic – Begue (Roşu ’46), Mrzljak, Pires, V. Gheorghe (Biceanu ’86) – Zoua, Llullaku (Balaure ’62).
Antrenor: Costel Enache
(Jurnal)