Liga a 4 -a din județul Giurgiu a avut programată sâmbătă, 2 octombrie, etapa cu nr. 5. Așa cum ne-am obișnuit deja, s-au marcat multe goluri și de această dată… 93 de goluri în ambele serii.

Scorul etapei s-a înregistrat în partida de la Remuș dintre echipa gazdă Energia și Voința Slobozia, scor10-2.

Un joc atractiv a avut loc la Călugăreni, într-un derby al seriei Sud, între echipa locală MV și Victoria Adunații Copăceni. Au învins cei din Adunații Copăceni cu un scor de curtea școlii, 9-1.

Dunărea Giurgiu și-a valorificat avantajul terenului propriu și a umilit echipa Argeșul Hotarele, cu scorul de 5-0.

Giganții Vărăști s-au impus în deplasare la Izvoarele cu echipa locală Unirea, scor 9-1, la capătul unei partide dominate de vizitatori care au profitat de replica slabă a celor din Izvoarele, de nerecunoscut în acest sezon de campionat.

Liderul seriei Nord, Argeșul Mihăilești a râs pe teren propriu de Maxima Hobaia, scor 10-0.Tot în seria Nord, AFC  Singureni a învins-o pe Inter Zorile, scor 5-0.

Rezultate etapei a 5-a, seria Sud

M. V. Călugăreni –  Victoria Adunații Copăceni  1-9

Real Colibași – Dunărea Oinacu  1-1

Gloria Comana –  Viitorul Vedea 2-4

Dunărea  Giurgiu – Argeșul Hotarele 5-0

Unirea Izvoarele – Giganții Vărăști 1-9

Energia Remuș – Voința Slobozia  10-2

Voința Daia  – a stat

Clasamentul după etapa a 5-a

1.Energia Remuș 13p

2.Giganții Vărăști 12p

3.Victoria Adunații Copăceni 12p

4.Dunărea Giurgiu  10p

5.M. V. Călugăreni 10p

6.Voința Slobozia 9p

7.Real Colibași 7p

8.Dunărea Oinacu 4p

9.Argeșul Hota 4p

10.Viitorul Vedea 3p

11.Voința Daia 3p

12.Gloria Comana 0p

13.Unirea Izvoarele 0p

Rezultate etapei a 5-a, seria Nord

AFC Singureni – Inter Zorile 5-0

Zmeii Ogrezeni – Petrolul Roata 3-4

AS Iepurești – Podul Doamnei  4-2

Real Drăgăneasca – FC Bolintin Malu Sport   1-6

Argeșul  Mihăilești – Maxima Hobaia 10-0

Avăntul Florești – Viitorul Tîntava 1-1

FC Bolintin Deal – Luceafărul Treistieni 9-4

Clasamentul după etapa a 5-a

1.Argeșul Mihăilești 13p

2.AFC Singureni 12p

3.FC Bolintin Malu Sart  12p

4.Viitorul Tântava 8p

5.FC Bolintin Deal 7p

6.Avîntul Florești 7p

7.Petrolul Roata 7p

8.Maxima Hobaia 7p

9.Luceafărul Trestieni 6p

10.AS Iepurești 6p

11.Real Drăgăneasca 5p

12.Intre Zorile 4p

13.AS Podul Doamnei 3p

14.Zmeii Ogrezeni 0p

(Costel Spînu)