Astra Giurgiu a fost învinsă de UTA Arad cu scorul de 1-2 (0-1), miercuri, la prânz pe stadionul Marin Anastasovici, din Giurgiu, într-un meci din etapa a şasea a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Oaspeții au deschis scorul prin Miculescu minutul 22. În minutul 81, Merloi a egalat pentru gazde. UTA Arad și-a trecut în cont victoria după golul reușit de Erico în minutul 89.
Astra are trei înfrângeri (toate acasă) şi un egal (în deplasare) în ultimele patru etape. UTA a pus capăt unei serii de trei înfrângeri consecutive prin acest succes. În sezonul regular, Astra s-a impus cu 6-0 la Arad, iar meciul de la Giurgiu s-a încheiat nedecis, 0-0.
Arbitri: Sebastian Colţescu (Craiova) – Andrei Constantinescu (Bucureşti) – Valentin Dumitru (Gherghiţa – Prahova). Rezervă: Ionuț Coza (Cernica – Ilfov)
Observator FRF: Cristian  Nica (Ploieşti)

Astra: Lazar – D. Bruno, Graovac, Găman, Lamanje – Canadija (min.58 Balaure), Crepulja, Răduț – Stahl,  (Merloi), Montini, D. Gheorghe( min.15 V. Gheorghe, min.58 Raspopovic)
Antrenor: Eugen Neagoe.

UTA: Fl. Iacob – Peteleu ( min.79 Roumpoulakou), Erico, Ilie, Shlyakov – Vorobjovas, Roger – Miculescu, ( min. 89 Petre),Hora, Rusu ( min 79 Bustea), Buhăcianu.
Antrenor: Laszlo Balint.