AcasăActualitateAstra Giurgiu a învins pe FC Hermannstadt, cu 2-1, și se apropie...

Astra Giurgiu a învins pe FC Hermannstadt, cu 2-1, și se apropie la cinci puncte de play-off

Astra Giurgiu, a primit pe teren propriu duminică, seară vizita echipei FC Hermannstadt în etapa a 26-a din liga 1. Partida de pe Stadionul „Marin Anastasovici”, a fost câștigată de echipa gazdă Astra Giurgiu,cu scorul de  2-1, după ce la pauză oaspeții au condus cu 1-0.
Hermannstadt a deschis scorul în minutul 11, prin Bagaric, cu un șut la colțul lung, de la 10 metri, după o acțiune personală. Patru minute mai târziu gazdele egalează prin Mihai Răduț, care a marcat cu capul, din 6 metri, după un corner.
În minutul 57, Răduț a pasat în fața porții, iar Krpic a trimis în poarta goală, din 3 metri, aducînd victoria giurgiuvenilor, cu 2-1. Formația antrenată de Eugen Neagoe reușește un nou rezultat pozitiv și se apropie la cinci puncte de play-off și pot spera la o clasare în-extremis în „top 6”.
Grație acestei victorii, Astra urcă pe 9, cu 32 de puncte, la 5 de Academica Clinceni, locul 6. Hermmanstadt rămâne pe 15, cu 22 de puncte.
Au evoluat echipele:
Astra Giurgiu: Lazar – Sousa, Găman (Jovanovic ’42), Graovac, Lamanje – Răduţ (Crepulja ’69), Candija, Pahonţu (Wuethrich ‘9) – V. Gheorghe, Krpic (Montini ’70), Stahl (Merloi ’46).
Antrenor: Eugen Neagoe
Hermannstadt: Figueiredo – Măţel (Addae ’75), Matricardi (Stoica ’46), Viera, Opruţ – Sîntean (Belu ’69), Pires, Aosman (Petrescu ’46), Mayoral – Sebaihi, Bagaric (Aralica ’75).
 Antrenor: Liviu Ciobotariu
Arbitri: Dima Iulian (Bucureşti –  Asistenți:: Gheorghe Bogdan (Bucureşti ) –  Badea Marius (Râmnicu Vâlcea)

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!