AcasăActualitateVictorie la scor cu AXI Adunații Copăceni

Victorie la scor cu AXI Adunații Copăceni

Pentru a-și ține elevii în priză până la meciul cu Dunărea Găujani din Cupa României, faza a doua a județului Giurgiu, programat în data de 11 decembrie, antrenorul celor de la Dunărea Giurgiu, Andrei Lungu, a perfectat un meci amical la mijlocul acestei săptămâni.

Formația giurgiuveană s-a deplasat la Adunații Copăceni pentru un amical cu liderul seriei a 5-a, Sud B, Axi Adunații Copăceni, jucând fără titularii Matache, Blaga, T. Constantin, Cazacic și Asan.

La finalul meciului tabela de marcaj arăta un scor de curtea școlii: 15-0 pentru giuurgiuveni.

După ce la pauză jucătorii de la Dunărea Giurgiu conduceau cu 3-0, în al doua repriză, giurgiuvenii s-au dezlănțuit, marcând numai puțin de 12 goluri.

În această partidă liderul seriei B din Liga a 5-a a demonstrat cât de frumos se joacă și în ultima ligă condusă de AJF Giurgiu.

Golurile Dunării au fost marcate de Diceanu 4 goluri, Slate 3, Bălțat 2, Mătreață 2, Peiu 2, G. Mina 1, Constantin 1.

Dunărea a folosit următorul lot: Vasilescu, Apertin, Calea, M. Mina, G. Mina, T. Constantin, Popescu, Bălțat, Diceanu, Pasăre, Florescu.

Au mai jucat: Stanciu, Mătreață, Peiu, Slate, Isgăreanu.

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!