Castigatorii Cupei - echipa Singureni
Castigatorii-Cupei-echipa-Singureni-

S-au inscris in competitie 14 echipe din Mihai – Bravu, Giurgiu, Comana, Singureni si Greaca. Dupa tragerea la sorti a meciurilor, componentii echipelor au asteptat cu nerabdare desfasurarea partidelor pentru a putea accede in sferturile de finala ale competitiei.

Meciurile s-au disputat in sistem eliminatoriu cu 2 reprize a cate 10 minute fiecare, pauza fiind de 5 minute.

Dupa disputarea primelor 7 meciuri au ramas in competitie 7 echipe si a urmat o noua tragere la sorti pentru a stabili sferturile de finala. Deoarece numarul echipelor era impar, iar sistemul de joc a fost eliminatoriu, de comun acord cu jucatorii echipelor ramase in competitie, am stabilit ca echipa care va extrage numarul 7 va disputa direct semifinala.

Meciurile disputate in sferturi au fost incarcate de dramatism, componentii echipelor jucand cu dorinta de a pune mana pe trofeul pus in joc!

In semifinale s-au duelat pentru un loc in finala acestei competitii echipele din Giurgiu si Comana, respectiv Mihai Bravu si Singureni. Norocul a fost insa de partea celor din Giurgiu si Singureni, aceasta fiind si finala primei editii a Cupei DADILOV la fotbal.

Dupa un meci foarte frumos, cu faze de poarta ale ambelor echipe si goluri spectaculoase, meciul a trecut la executarea loviturilor de departajare, scorul in timpul regulamentar fiind 2-2. Loteria penalty-urilor a decis echipa castigatoare. Cei din Singureni s-au impus cu scorul de 9 – 8 si au castigat astfel Cupa DADILOV.

Aceasta competitie a fost un bun prilej de socializare si avem convingerea ca va deveni, cu timpul, o traditie printre impatimitii fotbalului din judet si nu numai.