Nou înfiinţata Astra Giurgiu a pierdut astăzi ultima partidă susţinută în cadrul cantonamentului de la Buşteni. Giurgiuvenii au fot învinşi de o echipă de liga a III-a, Callatis Mangalia (scor 0-1),  unicul fiind marcat în minutul 60 de către Bardu. La constănţeni a evoluat şi fostul jucător al Dunării Giurgiu, Augustin Ivaşcă.

Astra Giurgiu: Repriza I:  Gavrilaş – C. Gheorghe, Şanţmare, Vajou, Silviu Constantin – Cojenel, Marcu, Ochia, Cataramă – Iordache, C. Costin

Repriza a II- a: Dragne – Topor, Pascariu (Damian), Odoroabă, Boţu – M. Stan, Ochia (Comăneanu), Marcu, Adam – Tigoianu, Predoiu.

Programat iniţial pentru 30 iulie, jocul de verificare cu CS Otopeni nu va mai avea loc. Giurgiuvenii încheie astfel cantonamentul de 11 zile de la Buşteni cu o singură victorie din cele trei partide-test susţinute. Jucătorii lui Emil Ursu vor avea liber până luni, 2 august, dată la care pregătirile pentru noul sezon vor fi reluate.

Următoarele partide de verificare pentru echipa de la malul Dunării vor avea loc pe 4 august (în deplasare, cu Steaua II Bucureşti) şi pe 7 august (acasă, cu FCM Alexandria).