Patratel Vineri, 15 aprilie - 2 PSD

 

sigla-pnl

 

 

Sigla-ALDE

 

 

 

 

 

 

Luni după amiaza,  BEJ încă nu reușise să stabilească exact numărul primarilor câștigători din teritoriu , urmând ca acest lucru să se întâmple probabil în cursul dimineții de marți 7 iunie. Este motivul pentru care am apelat la reprezentanții  principalelor partide din secțiile de votare. În urma informațiilor acestora , înainte de numărătoarea finală,  iată care ar fi primarii  declarați câștigători.

Primăriile câştigate de către PSD:

1. Municipiul Giurgiu – Nicolae Barbu,
2. Mihăileşti- Mihai Dobre,
3. Adunaţii Copăceni- Daniel Rusu,

4. Bolintin Vale- Daniel Trăistaru,
5. Băneasa- Ion Viorel Rotaru,
6. Bucşani- Radu Pătrăşescu,
7. Buturugeni- Dumitru Preda,
8. Bulbucata- Lucia Andrei,
9. Călugăreni- Marin Voinea,
10. Clejani- Florin Nidelea,
11. Colibaşi- Constantin Stoica,
12. Comana- Aurel Enache,
13. Crevedia Mare- Elena Vasilică,
14. Floreşti-Stoeneşti- Marius Niţescu,
15. Găiseni- Gheorghe Manea,
16. Ghimpaţi – Constantin Cărăpănceanu,
17. Găujani- Dumitru Marcu,
18. Gogoşari- Dănuţ Daia,
19. Gostinari- Ion Marin,
20. Gostinu- Dumitru Văcaru,
21. Grădinari- Florea Tudor,
22. Greaca- Florentin Surduleasa,
23. Hotarele- Silvian Manea,
24. Iepureşti- Costin Ceauşu,
25. Isvoarele- Gheorghe Noapte,
26. Izvoarele- Silviu Marius Cazacu,
27. Joiţa- Constantin Tănase,
28. Letca- Marian Negru,
29, Mihai Bravu- Ion Niţu,
30, Mârşa- Virginia Drăgan,
31. Ogrezeni- Jean Jipa,
32. Oinacu- Laurenţiu Burtavel,
33. Prundu- Cătălin Corbea,
34. Putineiu- Gheorghe Breazu,
35. Răsuceni- Costel Spălatu,
36. Roata- Marin Ghidănac,
37. Schitu- Ionel Paşol,
38. Singureni- Marian Pătuleanu,
39. Slobozia- Florin Gheonu,
40. Stoeneşti- Ilie Ene,
41. Toporu- Constantin Ionescu,
42. Ulmi- Nicolae Petre,
43. Valea Dragului- Marin Mototolea,
44. Vărăşti- Adrian Mălălean
45. Vedea- Marin Bălan.
Pimării câștigate de candidații PNL :
1. Bolintin Deal- Emilian Bănică,
2. Cosoba- Carmen Gabriel Lixandru,
3. Stăneşti- Dănuţ Mitrea,
4. Săbăreni- Viorel Iosif,
5. Herăşti- Ion Manolache,
6. Frăteşti- Marian Cărăţeanu.
Primării câștigate de candidații ALDE:
1. Malu – Eugen Şoavă,
2. Vănătorii Mici- Aurelian Simion
3. Daia- Adrian Şerban.

În urma acestor rezultate în  Consiliul Local, PSD are 11 consilieri, PNL 7 şi ALDE 3, în timp ce  la Consiliul Judeţean PSD are 20, PNL 8 şi ALDE 3.

Precizăm însă că rezultatele  nu sunt cele  oficiale,  urmând ca BEJ să vină cu precizîrile ulterioare, însa prea mari minuni nu se mai pot întâmpla. 

(Teodora NICOLAU)

 

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here