Universitatea Craiova a obţinut o victorie importantă în disputa cu Astra Giurgiu, meci care a deschis etapa cu numărul 4 din play-off, scor 2-1.
Pentru Cristiano Bergodi, debutul pe banca celor de la Universitatea Craiova, a fost unul fericit, chiar dacă a fost unul cu emoții. În ultimul minut al timpului regulamentar de joc, oltenii au dat lovitura prin golul lui Koljic, Craiova obţinând toate cele trei puncte puse în joc.
Pentru olteni a marcat: Koljic 60, 90+1 iar pentru oaspeți Baicu 71.
În minutul 31, arbitrul a refuzat un penalty giurgiuvenilor, când Ivan l-a faultat în careu pe Stahl.
Cu această înfrîngere, giurgiuvenii s-au îndepărtat de visul de a a se clasa pe podium.
Alibec şi Budescu au lipsăt, primul nefiind nici pe foaia de joc.De fapt, Alibec, accidentat, nici n-a făcut deplasarea, în timp ce Budescu, a rămas pe bancă.
În etapa a 5-a din play-off , Astra va juca pe 29 iunie, pe teren propriu,de la ora 20.00 cu FCSB
Universitatea: Pigliacelli 4 – Vlădoiu 4 (46 Vătăjelu) 5, Bălaşa 5, Acka 5, Bancu 4 – cpt. – Mateiu 4 (83 Ivanov), Nistor 5 (77 Gustavo) 4, Cicâldău 5 – Ivan 2 (69 Bărbuţ) 4, Koljic 7, Mihăilă 5 (83 Baiaram) 7. Antrenor: Cristiano Bergodi.
Astra: Lazar – Graovac, Tamaş – cpt., Dima, Radunovic – Simion (69 Seto), Crepulja – Ioniţă (53 Fatai), Răduţ (90+2 Dandea), V. Gheorghe (69 Baicu) – Stahl (69 Balaure).
 Antrenor: Bogdan Andone.
Arbitru: Radu Petrescu – Adrian Ghinguleac, Florin Danşa. Rezervă: Rareş Vidican.
Observator: Laszlo Sajtos.