Vezi rezultate înregistrate în partidele disputate, în etapa a 14 a a Ligii I, prima a returului și clasamentul principalei competiții a sportului rege din Romănia Din păcate etapa s-a încheiat cu un   imens scandal..Astra Giurgiu a remizat, duminică, scor 0-0, cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, într-un meci disputat în etapa a 14-a din Liga 1, care a fost întrerupt de două ori, din cauza problemelor la nocturna stadionului „Tineretului”. Nocturna a cedat pentru orima oară în minutul 25 şi a fost nevoie de 13 minute pentru a-şi reveni complet. La pauză, nocturna a picat din nou, iar repriza secundă a început cu un decalaj de şapte minute.
REZULTATE

• Voluntari – FCSB  0-0,Gaz Metan-Viitorul 0-1,Poli Iași-CSU Craiova 1-2,Sepsi -Astra 0-0,CFR Cluj -Botoșani 0-0,ACS Poli Timișoara -Chiajna 0-3,Dinamo – Juventus 3-0.