Deşi ministrul Ponta le promitea directorilor de deconcentrate că nu vor fi schimbaţi, schimbările nu au către întârziat să apară, mai ales acolo unde justiţia le-a dat câştig de cauză foştilor directori schimbaţi abuziv de către Guvernul Boc, care şi-au reocupat funcţiile, în urma hotărârilor judecătoreşti. Aşa se face că uneori dorinţa de a  contacta un director dintr-o direcţie se transformă în ceva confuz cu tonuri anecdotice. În sprijinul acestei afirmaţii vom aminti că în doar o lună la Compania Naţională APDF au fost schimbaţi nu mai puţin de trei directori!  Pentru a veni în sprijinul d-stră am solicitat instituţiei Prefectului să ne pună la dispoziţie lista cu numele şi prenumele celor care ocupă în prezent (pentru câte zile sau săptămâni de acum încolo, oare?), posturile de director în Direcţiile din judeţul Giurgiu. Iată care sunt aceştia:

– dr. Paul Marinescu – Direcţia de Sănătate Publică

– Viorel Rădulescu – Direcţia pentru Cultură, Culte şi Patrimoniu

– Anca Maria Brătan – Comisariatul Judeţean pentru Protecţia Consumatorului

– Petruş Savelie – Inspectoratul Teritorial de Muncă

– Marian Dumitru – Casa Judeţeană de Pensii

– Adriana Iorga – AJOFM

– Laurenţiu Ionescu – Agenţia pentru Plăţi şi Inspecţie Socială

– Dragoş Ştefan – Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret

– Nicolae Dobre – CSM

– Virigina Velican – Direcţia Generală a Finanţelor Publice

– Paul Petrof – Direcţia Judeţeană pentru Accize şi Operaţiuni Vamale

– Ionel Gherghelici – Garda Financiară

– Stelea Coşoi – Direcţia pentru Agricultură

– Nicoleta Ghincea – ITCSMS

– Carmen Miron Urîtu – APIA

– Marian Oţetaru – Oficiul Judeţean de Plăţi pentru Dezvoltare Rurală

– Constantin Bratu – Oficiul Judeţean de Studii Pedologice şi Agrochimice

– Ioana Popescu – APM

– Nae Dumitru – DSV

– Irina Desculţu – Direcţia Judeţeană de Statistică

– Florea Rădoi – Oficiul Judeţean de Poştă

– Emil Apostol – ISU Vlaşca

– Vasile Tache – Inspectoratul Judeţean de Poliţie

– Tiberiu Demeter – Inspectoratul Judeţean de Jandarmi

– Aurel Georgescu – Inspectoratul Teritorial al Poliţiei de Frontieră

– Ancu Damian – Biroul Judeţean al Arhivelor Naţionale

– Ioan Cristian Buzaş – Oficiul Judeţean de Cadastru

– Dan Buga – Structura Teritorială pentru Probleme Speciale

– Petre Petre – Inspectoratul Şcolar Judeţean

– Adelina Cartojan – CAS

– Alexandru Peicea – ARR

– Radu Meltzer – Serviciul Judeţean de Metrologie

– Gheorghe Pană – CMJ

– Răzvan Andrei – Biroul Vamal Zona Liberă

– Ion Bigică – ANIF

– Dan Dumitrescu – Direcţia Silvică

– Clara Adam – Garda de Mediu

– Dragoş Stoica – Sistemul de Gospodărire a Apelor

– Marian Gogoaşă – Direcţia de Telecomunicaţii

– C-tin Gheban – SDFEE Muntenia Sud

– Raisa Piskolti – APDF (urmează Matei Cristian, interimar)

– Alexandru Epângeac – Camera de Comerţ

– Petre Bărdăune – Compartimentul Control şi Inspecţie pentru Calitatea lucrărilor în construcţii                      JGR

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here