AcasăActualitateFotbaliștii juniori de la Dunărea Giurgiu au zdrobit echipa din Balotești, chiar...

Fotbaliștii juniori de la Dunărea Giurgiu au zdrobit echipa din Balotești, chiar la ea acasă…!

Așa cum scriam anterior,  duminică 15 aprilie, în cadrul Campionatului Național ”Under 19 ani” ( Juniori A) la fotbal, în seria a 4-a,  pe stadionul Rocar din Capitală, juniorii de la Dunărea Giurgiu s-au impus categoric  în fața celor de la C.S. Balotești  cu scorul de 3-0 ( 1-0 la pauză).

Scorul a fost deschis de către Măinescu, cel care avea să majoreze scorul în partea a doua a meciului.

Ultimul gol, și cel mai spectaculos al meciului , a fost înscris de către Mihalache care a intrat abia în a doua repriză (min. 62), după ce în meciul anterior suferise o luxație care l-a determinat pe antrenorul giurgiuvenilor să nu-l introducă din primul minut al meciului.

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!