Etapa a patra a play-out-ului Ligii 1 la fotbal a debutat marţi seară, la Sf. Gheorghe, cu întâlnirea dintre echipa locală Sepsi şi FC Voluntari. Un joc în care oaspeţii au întors rezultatul, obţinând un succes extrem de important în lupta pentru evitarea retrogradării.Cele două reușite ale vizitatorilor venind în repriza secundă, la o distanță de doar două minute.Rezultat final 2-1 pentru FC Voluntari.

Astăzi, 17 iunie, de la ora 20,00, Chindia Târgoviște întâlnește pe stadionul „Ilie Oană” din Ploiești echipa Viitorul Constanța.

Partida va consemna şi un duel foarte interesant la nivelul băncilor tehnice între doi foşti colegi la prima reprezentativă între anii 1993 şi 2000, când au reușit cele mai mari rezultate din istoria tricolorilor. Aceștia au marcat împreună 60 de goluri pentru România (25, Viorel Moldovan şi 35, Gheorghe Hagi).