Programată sâmbătă, de la ora 16.00, runda cu numărul nouă  din eșalonul superior al fotbalului județean Seria Nord, aduce  o întâlnire de tradiție pentru Județul Giurgiu, între Unirea Vînători și Petrolul Roata.
Și acum se anunță o confruntare în care ambiția și orgoliile locale dau un prognostic de 1X2. În rest, gazdele pornesc favorite, Joița  și Iepurești evoluând în fața propriilor spectatori cu Bolintin Malu Spart respectivBolintin Deal.Poate cea mai așteptată partidă este cea de la Ogrezeni, unde va veni liderul seriei AS SINGURENI, trupa lui Marian Pătuleanu, părând a avea o misiune nu prea grea .
În etapa a 8 a a Serăeă Sud,liderul seriei  Dunărea Giurgiu,va întănli pe teren propiu ,ocupanta locului trei în clasament Giganții Vărești, Sperăm că va fi un joc frumos, iar cel mai bun să cîștige.Un joc interesant se va disputa la r Remuș,acolo unde va veniPRO Giurgiu.
După neprezentarea de la Giurgiu,din etapa trecută oficialii echipeiProgresul Valea Dragului au trimis marți, decizia de reteagere la AJF GIURGIU.Valea Dragulul este a patra echipă care se retrage din primul eșalon fotbalistic din județul GIURGIU.
PROGRAMUL ETAPEI A VIII-A,SERIA SUD
OINACU – CĂLUGĂRENI
MIHAI BRAVU -IZVOARELE
COLIBAȘI        -FRĂTEȘTI
VFDFA         –      ADUNAȚII COPĂCENI
REMUȘ         -PRO GIURGIU
DUNĂREA  GIURGIU   -VĂRĂȘTI
SLOBOZIA ȘI IZVORU   –   STAU
  CLASAMENT
1 DUNĂREA GIURGIU         6       6      0    0     45-5     18
2  ADUNAȚII COPĂCENI     6       5      0    1      33-11   15
3  GIGANȚII  VĂREȘTI         5       4      0    1      15-8     12
4  ENERGIA REMUȘ              5       4      0    1      15-8     12
5  VOINȚA   SLOBOZIA         6       4      0    2      15-11   12
6  PRO GIURGIU                     5       3      1    1      11-7     10
7  AS  MIHAI  BRAVU            6       3      0    3       16-16   9
8  UNIREA IZVOARELE        6       2      1    3        14-19   7
9  REAL COLIBAȘI                 6      2       1    3       13-22    7
10 DUNĂREA OINACU         7       2       0    5       13-16    6
11 UNIREA  FRĂTEȘTI             6       2     0      4     11-20    6
12  MV CĂLUGĂRENI            7       2      0      5      10-24   6
13  SPICUL  IZVORU              7       1       1     5       9-27     4
14  VIITORUL VEDEA            6        0        0     6      9-35     0
PROGRAMUL ETAPEI A IX- A SERIA NORD
OGREZENI  –  SINGURENI
ZORILE        –  TRESTIENI
JOIȚA      –      MALU SPART
TÎNTĂAVA-FLOREȘTI
VÎNĂTORI    –    ROATA
MIHĂILEȘTI   –    COSOBA
IEPUREȘTI       –    BOLINTIN DEAL
1 AS SINGURENI                       7          6          1       0     41-7       19
2FC BOL MALU SPART            8           6         1       1     25-12     19
3 AVÎNTUL FLOREȘTI              8           5          1       2    19-9       16
4 ARGEȘUL MIHĂILEȘTI         6           4         1       1     26-8       13
5UNIREA  VÎNĂTORI                6           4         0        2    15-11     12
6 ZMEII OGREZENI                   7           3          0       4     20-14      9
7 PETROLUL ROATA                  8           3         0         5     12-16     9
8 FC BOLINTIN DEAL                7          3          0         4    14-21      9
9 INTER ZORILE                         6           2         1         3     16-20       7
10 UNIREA JOIȚA                       6            2        1         3     13-22       7
11  UNIREA COSOBA                  7          2          1        4       10-19      7
12AS ĂEPUREȘTI                        6          2          0         4        6-25      6
13 LUCEFĂRUL TRESTIENI       8          1         1         6       16-32      4
14  VIITORUL TÎNTAVA              6           1          0         5       10-27     3

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here