Formaţia CFR Cluj a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0    (1-0), echipa Astra Giurgiu, în etapa a patra a Ligii I. În urma acestui rezultat, trupa lui Dan Petrescu a adunat zece puncte și ocupă prima poziție în clasament.

Astra a ratat 3 ocazii importante, dar golul a venit în poarta lui Lazar, în minutul 45,când Crepulja, autorul unui autogol inexplicabil, a trimis incredibil mingea în propria poartă. În minutul 61,Rondon centrează foarte bine și Debeljuh face 2-0 cu o lovitură de cap.

ASTRA înregistrează astfel  a treia înfrângere, din patru meciuri și rămâne cu un   punct , clasându-se   pe ultimul loc, cu un un golaveraj dezastruos: 2-9.

În etapa următoare, Astra joacă în deplasare cu echipa FC Viitorul Constanța.

Au evoluat echipele:

Astra: Lazar – Bruno, Graovac, Dima, Radunovic – Crepulja, Seto (Dandea ’83), Răduţ (Gheorghe ’82) – Alibec, Zaharia (Moise ‘4/Balaure ’59), Fatai.

Antrenor: Bogdan Andone

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Hoban, Itu (Petrila ’78), Păun (Djokovici ’78) – Rondon (Omrani ’90), Debeljuh (Vojtus ’70), Costache.

Antrenor: Dan Petrescu

(Costel Spînu;  Foto: Costel Niculae)