În continuarea meciurilor de pregătire susţinute înainte de debutul returului 2011, echipa Astra 2 Giurgiu a întâlnit marţi, 8 februarie, pe sinteticul de la Berceni, echipa de Liga a treia Chindia Tîrgovişte, liderul seriei a III-a. După un joc spectaculos, în care s-au jucat două reprize a câte 50 de minute fiecare, victoria a revenit giurgiuvenilor cu scorul de 3-2, după ce, la pauză, conduceau cu 3-1. Golurile giurgiuvenilor au fost marcate de Fonseca (min. 7, 40, 42), iar pentru tîrgovişteni au marcat I. Radu (min. 34) şi Badea (min. 95).

Astra: Dragne, C. Gheorghe, Şanţmare, Damian, S. Constantin, M. Stan, Ochia, Cojenel, Quim, Puşcaş, Fonseca.

Au mai jucat: G. Popa, Gavrilaş, Moroiţă, Bănaru, Burlacu, Condre, Hoprich, Nemţescu.